Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 9 червня 2023 о 12:08, Оновлено 14 червня 2023 о 09:33
Автор: Заїка Г. П.

На берегах зачарованої Десни ось уже друге століття стоїть непоказна будівля мудрості. Хотянівська школа почала своє існування ще в кінці ХІХ ст. 1890 рік – це рік її народження. Це була церковно-приходська школа, друга у Жукинській волості (перша була у Жукині).

.

Протягом цього періоду школа пережила багато історичних подій, багато змін і перетворень. Вивела в життя не одну сотню випускників. Вони стали науковцями, керівниками, вчителями, лікарями, інженерами і простими робітниками. Але всі вони без винятку з теплотою відгукуються про школу, з гідністю називають себе учнями Хотянівської школи.

.

Започаткувала навчання у школі Олексенко Людмила Семенівна – вчитель доброї вдачі, світлого розуму та палкої любові до дітей. Роки її праці у школі припадають на 1895 – 1917 рр. Перші письменні люди Хотянівки – її заслуга.
Після Великої Жовтневої соціалістичної революції вчителі часто змінювалися.
Освіту в селі підняв майстер своєї справи Криволап Григорій Кузьмич, який допоміг сільським хлопчикам та дівчаткам віднайти себе. З його випуску багато учнів відшукали своє місце, оскільки більшість із них продовжили своє навчання в технікумах та інститутах.
Із 1935 року Хотянівська школа – семирічка, а з 1936 року – середня школа, яку очолив Філоненко Микола Ілліч. Школа містилась у п’яти будинках. Основним контингентом учнів були діти – сироти Микильського – Пустинського дитячого будинку.

Першим післявоєнним директором школи був Таран Василь Овсійович, а вчителькою – Бойко Надія Федорівна.
У 1957 році було збудоване нове приміщення школи. Молодий педагогічний колектив очолив енергійний директор Подорожній Борис Петрович. Колектив художньої самодіяльності школи знали далеко за межами району. Учитель початкових класів Гринько Варвара Пилипівна в шкільних стінах писала вірші, стала членом Спілки письменників. Багато її поезій покладено на музику.

З 1959 року школа стала восьмирічною, а з 1960 року  школою І-ІІ ступенів.
 З 1960 року школу очолювали:
Стукач Микола  Олександрович 1960 – 1963 рр.
Грищенко Олександр Євменович 1964 -1972 рр.
Кучер Артем Свиридович 1972 – 1979 рр.
Козюра Тамара Андріївна 1979 – 1986 рр.
Кривонос Олександр Андрійович 1986 – 2010 рр.
Фірко Василь Михайлович 2010 – 2013 рр.
Нікуліна Олена Дмитрівна 2013 – 2016 рр.

З листопада 2016 року школу очолює менеджер – управлінець, досвідчений керівник Яковенко Тетяна Яківна.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.